SOUHRN RECENZÍ

 

Při příležitosti desátého výročí od vydání Chasera jsem se rozhodl dohledat a prostřednictvím tohoto článku shromáždit všechny dostupné recenze, které kdy na hru Chaser vyšly. Především pak ty z hlavních herních portálů a časopisů nejen v Čechách, ale samozřejmě i na Slovensku. Přesto je dost možné, že tu nenajdete úplně všechny. Ale i tak doufám, že to pro vás bude zajímavé čtení. Protože na svou dobu Chaser sbíral celkem vysoká hodnocení, která jasně svědčí o kvalitě celé hry.

 

Recenze časopisu Level

Hodnocení: 7.8/10

Hodně chytlavý počin, který těží z velké variability prostředí, zbraní a různých oživení zaběhnutého systému. Nebýt přeskriptovaných misí a ne zrovna dechberoucího enginu, hodnocení se mohlo vyhoupnout do nebeských výšin.

Přečíst recenzi >>

 

Recenze časopisu Score

Hodnocení: 8.1/10

Na Chasera se čekalo poměrně dlouho a vkládalo se do něj dost nadějí, které ne všechny do puntíku splnil. I tak se ale ukázalo, že CloakNT je engine schopný konkurence, a že Slováci rozhodně umí. Škoda jen některých menších chybiček a nepříjemností, o kterých jsme se zmínili v recenzi. I tak se jedná o dosti nadprůměrnou střílečku, která milovníky žánru rozhodně neurazí, ba spíše naopak.

Přečíst recenzi >>

 

Recenze webu Sector.sk

Hodnocení 8.4/10

Celkovo pekná hra, síce má svoje nedostatky, myslím že najviac v príbehu a AI, ale dá sa zahrať a aj zabaviť. A ešte k tomu  single player je dosť dlhý a multiplayerový mód ShockTroops tiež poteší. Škoda, že to lepšie neporiešili z atmosférou, pretože atmosféru viac vytvárajú samotné levely ako príbeh.

Přečíst recenzi >>

 

Recenze webu Games.cz

Hodnocení: 8/10

Chaser je 3D akční hra s výjimečným příběhem a nadprůměrným počtem misí, zaručujících dobrou atmosféru a dlouhé hraní. Navíc se mise snaží o vyšší atraktivitu častou změnou prostředí i herního stylu, pouze škoda zpracování a chování počítačových protivníků-botů.

Přečíst recenzi >>

 

Recenze webu Doupě.cz

Hodnocení: 7/10

Chaser je dobrou akční zábavou s nádherně pestrým arzenálem zbraní, tunami nepřátel, možností zpomalení času, dokonalou hudbou, nepříliš strhujícím, avšak zajímavým příběhem a místy překvapivě působivou grafikou. Není to nic víc a nic míň, než solidní nadprůměr, což by alespoň některým z vás mohlo stačit.

Přečíst recenzi >>

 

Recenze webu BonusWeb.cz

Hodnocení: 7/10

Chaser je inteligentní 3D střílečka, jež občas nutí hráče používat mozek, různé módy zbraní a hrát takticky. Zatímco první nalinkovaná část hry nabízí perfektní atmosféru, probleskování vzpomínek, pohledné dynamické in-game scény a slušnou zábavu především, v druhé části hry došel autorům dech. Hra se změnila ve volnější (méně nalinkované), ale dost nudné prolézání prázdných továrních / armádních / důlních komplexů a hledání cesty ven.

Přečíst recenzi >>

 

Recenze webu Game2k.cz

Hodnocení: 8/10

Podtrženo sečteno, jeden z nejlepších příběhů ve FPS, velice silná atmosféra s perfektním závěrem, úctyhodná délka a rozmanitost prostředí, zbraní a nepřátel (a oděvů), dvě dost frustrující mise a místy nezvládnuté skriptování ve výsledku vede k celkovému hodnocení 80%.

Přečíst recenzi >>

 

Recenze webu Quakeman.cz

Hodnocení: 7.9/10

Po téměř celou herní dobu (asi 30 hodin) je Chaser velmi zábavnou a chytlavou FPS, jaká by vaší pozornosti uniknout neměla. Nic není jednoduché a jednoznačné. Vždy, kdy si myslíte, že máte vše na háku, něco se zvrtne a události naberou nečekaný směr. Jestli vás nenaštve hloupé a složité skákaní přes překážky a těch pár bugů, máte šanci se dobře pobavit.

Přečíst recenzi >>

 

Recenze webu Chaser.cz

Hodnocení: 9/10

Chaser je velmi chytlavá, dlouhá a propracovaná hra, která ve své době bohužel tak trochu zapadla a nedostalo se jí tolik pozornosti, kolik by zasloužila. To však nic nemění na tom, že se jedná o kvalitní příběhovou sci-fi akci, jenž rozhodně nikoho neurazí. Pokud vás již nebaví hrát dnešní hry s důrazem na moderní grafiku a nulovou hratelnost a jste naopak příznivcem starších titulů, které vás zabaví na dlouhé večery, mohla by být právě tato hra pro vás správnou volbou.

Přečíst recenzi >>

 

Jak sami vidíte, Chaser ve své době sklízel především samou chválu. A pokud si přečtete i moji zdejší recenzi psanou s odstupem času (poslední v seznamu), zjistíte, že to samé platí pořád. Chaser sice už zestárl, zejména po technické stránce, ale námět i hratelnost jsou stále atraktivní. A dnes možná o to víc, že současné hry za moc nestojí. Všichni tak pevně věříme a doufáme, že se dočkáme plnohodnotného pokračování, které naváže tam, kde první Chaser skončil, a že dosáhne minimálně stejných kvalit jako jeho předchůdce.

 

 

Copyright © chaser.cz 2011. Všechna práva vyhrazena.